Deska elewacyjna OKOUME 15x145 x2.400mm

Deska elewacyjna OKOUME 15 x145 x2.700mm

55692/0270
BRAK TOWARU
41,84 zł

(41,84 zł szt.)

Brutto

PayPal

Zostaw swój numer, oddzwonimy do Ciebie.DESKA ELEWACYJNA OKOUME

15 x 145 x 2.700mm


Okoume pochodzi z Afryki równikowej i charakteryzuje się niskim ciężarem właściwym przy nietypowo wysokim punkcie nasycenia wilgotności włókien, co przy małej kurczliwości sprawia, że drewno to bardzo dobrze nadaje się na elewację w europejskich warunkach klimatycznych. Rysunek drewna jest bardzo jednolity a kolor dość jasny.


Drewno Okoume (Meranti d`Afrique) pochodzi z regionów środkowej Afryki. Ma kolor od łososiowo-różowego do ciemnoróżowego. Okoume doskonale prezentuje się zarówno na elewacjach nowoczesnych osiedli, jak i klasycznych domków jednorodzinnych. Charakteryzuje się dobrą wytrzymałością, stabilnością wymiarową oraz łatwością w aplikacji. Ponadto cechuje je różnorodność usłojenia. Ciepłe odcienie drewna Okoume nadają budynkom charakter indywidualny, co stanowi element wyróżniający. Elewacja z Okoume wymaga zabezpieczenia środkami impregnacji z każdej strony deski.
Przekrój deski to 15x145mm     OKOUME – opis gatunku.

1. Nazwa i pochodzenie:
Nazwa międzynarodowa: OKOUME Nazwa botaniczna: Aucoumea klaineana Rodzina: Burseraceae
Pochodzenie: Afryka

2. Opis drewna:
Kolor: jasno czerwony Biel: wyraźnie oddzielona Przebieg włókien: prosty Tekstura: gładka

3. Właściwości drewna:
Gęstość (drewno o wilgotności 12%): 440 kg/m3 Skurcz styczny: 6,9%
Skurcz promieniowy: 4,6%
Wytrzymałość na ściskanie: 36 N/mm2 Wytrzymałość na zginanie: 62 N/mm2
Moduł sprężystości: 9690 N/mm2
Punkt nasycenia włókien: 40%

4. Odporność:
Grzyby: mało trwałe – klasa 4 (wg normy EN)
Termity: wrażliwe – klasa S

5. Obróbka:
Piłowanie: dobre
Suszenie: normalne, niewielkie ryzyko odkształceń i pęknięć
Łączenie/zbijanie: dobre, zaleca się nawiercanie
Wykończanie: dobre

6. Wymiar desek elewacyjnych: 15x145x1800-4550mm

7. Profil desek elewacyjnych: Faza UWAGI:

Deska elewacyjna z Okoume jest produktem naturalnym. Pojedyncze deski mogą się różnić pod względem usłojenia oraz kolorystyki. Mogą również zawierać sęki. Ze względu na zastosowanie deski elewacyjnej na zewnątrz, deska jest poddawana działaniom czynników atmosferycznych, przez co może się odkształcać (np. łódkowanie, zwichrowanie, skręcanie), pękać (na czole deski lub po długości deski), zmieniać swój pierwotny kolor (szarzenie), jak również mogą następować zmiany w rzeczywistych wymiarach desek w porównaniu do wymiarów fakturowanych (do 10%), co nie jest podstawą do reklamacji. Na deskach mogą się pojawiać przebarwienia (np. od podkładek). Drewno egzotyczne zawiera w sobie naturalne oleje i garbniki, które mogą wchodzić w reakcję z otoczeniem, przez co mogą wydzielać naturalne zapachy oraz powstawać plamy na tarasie. Do dopuszczalnych wad zaliczamy nierówności po obróbce mechanicznej, które powstają podczas produkcji deski elewacyjnej. W drewnie z Okoume występują również kanaliki żywiczne, które pod wpływem wysokiej temperatury mogą wydzielać płyn żywiczny. Ze względu na kraj pochodzenia - długi okres dostawy - deski należy umyć, albowiem podczas transportu towar może ulec zabrudzeniu. Deski powinno się zabezpieczyć środkami impregnacji z każdej strony deski. Dostawca nie odpowiada za montaż desek elewacyjnych. 

fastpoznan
No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do listy życzeń
Product added to compare.

iqitcookielaw - module, put here your own cookie law text