TEAK GUJAŃSKI 24x 145x 3.300mm...
TEAK GUJAŃSKI 24x 145x 3.300mm...
TEAK GUJAŃSKI 24x 145x 3.300mm...
TEAK GUJAŃSKI 24x 145x 3.300mm gładka/ drobny
TEAK GUJAŃSKI 24x 145x 3.300mm gładka/ drobny
TEAK GUJAŃSKI 24x 145x 3.300mm gładka/ drobny

TEAK GUJAŃSKI 24x 145x 3.300mm gładka/ drobny

Cena brutto za 1 szukę deski

Ilość sztuk w magazynie: 1
184,80 zł

(184,80 zł szt)

Brutto

Proszę podać swoje dane kontaktowe, skontaktujemy się z Państwem.

 

GUIANA TEAK (inaczej Basralocus

pochodzi z obszarów lasów tropikalnych w Brazylii i Surinamu. Drzewo dorasta do wysokości około 45m, o średnicy pnia 150cm.

nazwa botaniczna: Dicorynia Guianensis

 

 

Teak Gujański ma szerokie zastosowanie jako deski tarasowe, deski elewacyjne czy parkiety. Drewno to jest jedym z najbardziej twardych, wytrzymałych gatunków drewna i długo utrzymuje swoje piękno. Dodatkowym atutem jest jego stabilność.

 

Jest to drewno z rodziny tekowatych. Rysunek drewna bardzo podobny do teaka indonezyjskiego: wzorzyste, kontrastowe: od żółtego aż po ciemny brąz, na calej powierzchni liczne przecinki „ a la van Gogh”. 

 

 

Właściwości mechaniczne:  

drewno bardzo twarde (twardsze od swego indonezyjskiego odpowiednika dzięki obecności krzemu), również obecności krzemu zawdzięcza bardzo małą podatność na infekcje owadzie. 

 

Kolejnym walorem tego drewna jest bardzo niska wrażliwość na zmiany wilgotności - rośnie bowiem w lasach monsunowych na terenach zalewowych - ten rodzaj odporności ma zatem „w genach”, dzięki czemu śmiało może konkurować w szkutnictwie np. z cumaru. Gatunek bardzo chętnie wykorzystywany na wykonczenie podlóg zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, a także ze względu na opisane wyżej walory jako drewno konstrukcyjne, także w stałym kontakcie z agresywnym środowiskiem słonowodnym - np. w Holandii przy budowie licznych kanalów w tym „depresyjnym” kraju.

 

 

 

Teak Gujański ma szerokie zastosowanie jako deski tarasowe czy parkiety. Dla ludzi preferujących podłogi drewniane od ceramicznych to w miejscach dużego natężenia ruchu powinny zastosować właśnie basralocus. 

Drewno to jest jedym z najbardziej twardych, wytrzymałych gatunków drewna i długo utrzymuje swoje piękno.

Kolor

od czerwonawo-brązowo-szarego aż po żółtawy brąz.

 

 

Klasa Trwałości: 1 (bardzo trwały)
Gęstość (drewno świeże): 1000 - 1150kg/m3
Gęstość (drewno o wilgotności 12%): 760kg/m3
wytrzymałość na zginanie: 126 N / mm2
wytrzymałość na ściskanie 66 N / mm2
Wytrzymałość na zerwanie: 126 N/mm2
skurcz promieniowy: 4.6%
skurcz styczny: 8.2%
Moduł sprężystości: 18 350 MPa

 

Basralocus jest bardzo odporny na pleśń i gnicie.

 

Zastosowanie: ciężkie podkłady kolejowe, posadzki przemysłowe, tarasy, szkutnictwo, parkiety, 

 

 

TOLERANCJE:

Grubość: - 1mm / + 1mm

Szerokość: +/- 5%

Długość: - 0mm / + 50mm

Łódkowanie: Max. 1 mm na szerokości deski

Wilgotność: 20% (+/- 4%)

DREWNO jest produktem naturalnym i cechuje się higroskopijnością. W dni deszczowe o dużej wilgotności powietrza drewno pobiera wodę i pęcznieje natomiast w suche, upalne dni oddaje wodę zmniejszając swoją objętość - kurczy się. Może to się objawiać: pękaniem oraz zmianą kształtu i wymiarów desek.

Deski egzotyczne sprzedajemy surowe, jedynym sposobem ich konserwacji jest olejowanie specjalnymi olejami do tarasów (dostępne w naszej ofercie) raz do dwóch razy w roku.

Pod-konstrukcja tarasów musi być wykonana z legarów z drewna egzotycznego - nie może to być ani sosna, ani modrzew.

UWAGI

Drewno nie jest materiałem jednolitym i każda deska posiada indywidualne cechy, w zależności od warunków, w jakich dane drzewo rosło. Nawet w drewnie pochodzącym z tego samego źródła mogą występować różne usłojenia oraz kolorystyka. 

.....................

Wady dopuszczalne w 10% partii: pęknięcia, kieszenie żywiczne, sęki, biel, ślady po obróbce mechanicznej. Skręt włókien, czołowe pęknięcia, różnice kolorystyczne, nieznaczna krzywizna oraz inne odkształcenia nie są traktowane jako wada drewna. Materiał należy sprawdzić przed montażem. Wszelkie uszkodzenia i nieprawidłowości należy zgłosić sprzedającemu przed zamontowaniem. Rozpoczęcie montażu oznacza akceptację wyglądu desek. Montaż powinien być przeprowadzony przez specjalistę.

No reviews
Nazwa Cena
ODBIÓR OSOBISTY
Odbiór towaru transportem zamówionym przez KUPUJĄCEGO
Proszę o wycenę dostawy

Prezentowania cena dotyczy zakupu 1szt produktu, jeśli jesteś zainteresowany większą ilością to cena pojawi się w koszyku

Produkt dodany do listy życzeń
Product added to compare.