ARTELIT PB-235 GRUNT poj.: 5L

ARTELIT PB-235 GRUNT poj.: 5L

SPRZEDANO


Proszę podać swoje dane kontaktowe, skontaktujemy się z Państwem.

 

pojemność: 5litrów

PB-235

Grunt poliuretanowy niskoemisyjny

Jednoskładnikowy szybkoschnący grunt poliuretanowy przeznaczony do gruntowania podłoży przed zastosowaniem poliuretanowych i hybrydowych klejów do parkietu. Może być także stosowany jako środek do izolacji wilgotności resztkowej w podłożach

ZASTOSOWANIE

Gruntowanie chłonnych i mniej chłonnych podłoży powszechnie występujących w budownictwie przed zastosowaniem klejów do parkietu: ? klejów poliuretanowych Artelit PB-890 lub PB-880 ? klejów elastycznych Artelit HB-810 lub HB-820

Przy zastosowaniu 2-krotnym stanowi barierę antywilgociową na podłożach cementowych i betonowych – w przypadkach, gdy wilgotność resztkowa wynosi do maxymalnie 5% wg metody CM.

ZALETY

- szybkoschnący
- bezzapachowy
- bezpieczny w stosowaniu
- odcina wilgotność resztkową w podłożach do 5% CM (przy 2-krotnej aplikacji

DANE TECHNICZNE:

Temperatura pracy: od +10°C do +25°C
Czas schnięcia: ok. 90 min
Pyłosuchość: ok. 30 min
Wydajność: 100-200 ml/m2 na 1 warstwę

SPOSÓB UŻYCIA

Podłoże powinno być równe, suche, mocne, wolne od zanieczyszczeń. Oddzielające się warstwy podłoża należy usunąć, a pylące podłoża intensywnie oczyścić szczotką i odkurzyć. Przed użyciem grunt doprowadzić do temperatury pokojowej i wymieszać poprzez kilkakrotne wstrząśnięcie opakowaniem. Grunt aplikować wałkiem welurowym lub piankowym. Nanosić równomiernie na podłoże cienką warstwą tworząc szczelną powłokę z gruntu. Unikać tworzenia się kałuż gruntu, niewchłonięte porcje gruntu mają tendencję do spieniania.

Gruntowanie przed zastosowaniem klejów do parkietu Grunt PB-235 umożliwia szybkie gruntowanie i oszczędzające czas klejenie w systemie z klejami Artelit PB- 890, PB-880, HB-810, HB-820. W większości przypadków wystarczająca jest aplikacja jednokrotna. Bardzo chłonne podłoża wymagają 2-krotnego naniesienia gruntu. Klejenie parkietu jest możliwe bezpośrednio po wyschnięciu gruntu (po około 90 min), jednak nie później niż po upływie 48 godzin.

Stosowanie PB-235, jako izolacja przeciw wilgotności resztkowej. Grunt nakładać wałkiem w 2 warstwach tworząc za każdym razem cienką dokładnie szczelną powłokę. Drugą warstwę nakładać jak tylko będzie możliwe wchodzenie na pierwszą warstwę gruntu (po około 40-60 min). Drugą warstwę gruntu pozostawić do wyschnięcia na 18-24 godziny celem całkowitego wyschnięcia i utwardzenia. Parkiet kleić nie poźniej niż po 48 godzinach. W przypadku wykonywania bariery antywilgociowej i klejenia klejami PB-890, PB-880, HB-810 lub HB-820 w okresie do 48 godzin po jego wyschnięciu nie jest konieczne wykonywanie posypki z piasku kwarcowego. W przypadku wykonywania bariery antywilgociowej, przed wylaniem masy samopoziomującej w celu uszorstnienia powierzchni, drugą warstwę gruntu PB-235 przed jej wyschnięciem należy obficie posypać piaskiem kwarcowym. Po wyschnięciu gruntu nadmiar piasku należy usunąć, a podłoże dokładnie odkurzyć odkurzaczem przemysłowym. Gruntu PB-235 nie należy stosować jako bariery przeciwwilgociowej na podłożach z systemem ogrzewania podłogowego. Produkt do użytku profesjonalnego.

WSKAZÓWKI

Nie stosować produktu w temperaturze poniżej +10oC. PB-235 jest produktem higroskopijnym. Rozpoczęte a niezużyte do końca opakowania szczelnie zamknąć i zużyć w pierwszej kolejności. Produkt gotowy do użytku – nie rozcieńczać.

artelit

No reviews
Nazwa Cena
ODBIÓR OSOBISTY
Kurier InPost 39,61 zł brutto
Paczkomaty 24/7 39,61 zł brutto
Kurier InPost POBRANIE 45,76 zł brutto
Paczkomat InPost POBRANIE 45,76 zł brutto
DPD Krajowa za pobraniem (COD) 25,00 zł brutto
DPD Krajowa 15,00 zł brutto
ODBIÓR SKLEPIE ul. Faustmanna 8 Luboń
DOSTAWA BLATU SPEDYCJĄ 369,00 zł brutto
Odbiór towaru transportem zamówionym przez KUPUJĄCEGO
Proszę o wycenę dostawy

Prezentowania cena dotyczy zakupu 1szt produktu, jeśli jesteś zainteresowany większą ilością to cena pojawi się w koszyku

Produkt dodany do listy życzeń
Product added to compare.