ARTELIT PB-235 GRUNT poj: 10l

ARTELIT PB-235 GRUNT poj: 10l

DOSTĘPNY
450,00 zł
Brutto 1-4 DNI ROBOCZE

Proszę podać swoje dane kontaktowe, skontaktujemy się z Państwem.

 

Grunt Artelit PB-235

POJEMNOŚĆ: 10 LITRÓW

Grunt poliuretanowy niskoemisyjny

Jednoskładnikowy szybkoschnący grunt poliuretanowy przeznaczony do gruntowania podłoży przed zastosowaniem poliuretanowych i hybrydowych klejów do parkietu. Może być także stosowany jako środek do izolacji wilgotności resztkowej w podłożach

ZASTOSOWANIE

Gruntowanie chłonnych i mniej chłonnych podłoży powszechnie występujących w budownictwie przed zastosowaniem klejów do parkietu: ? klejów poliuretanowych Artelit PB-890 lub PB-880 ? klejów elastycznych Artelit HB-810 lub HB-820

Przy zastosowaniu 2-krotnym stanowi barierę antywilgociową na podłożach cementowych i betonowych – w przypadkach, gdy wilgotność resztkowa wynosi do maxymalnie 5% wg metody CM.

ZALETY

- szybkoschnący
- bezzapachowy
- bezpieczny w stosowaniu
- odcina wilgotność resztkową w podłożach do 5% CM (przy 2-krotnej aplikacji

DANE TECHNICZNE:

Temperatura pracy: od +10°C do +25°C
Czas schnięcia: ok. 90 min
Pyłosuchość: ok. 30 min
Wydajność: 100-200 ml/m2 na 1 warstwę

SPOSÓB UŻYCIA

Podłoże powinno być równe, suche, mocne, wolne od zanieczyszczeń. Oddzielające się warstwy podłoża należy usunąć, a pylące podłoża intensywnie oczyścić szczotką i odkurzyć. Przed użyciem grunt doprowadzić do temperatury pokojowej i wymieszać poprzez kilkakrotne wstrząśnięcie opakowaniem. Grunt aplikować wałkiem welurowym lub piankowym. Nanosić równomiernie na podłoże cienką warstwą tworząc szczelną powłokę z gruntu. Unikać tworzenia się kałuż gruntu, niewchłonięte porcje gruntu mają tendencję do spieniania.

Gruntowanie przed zastosowaniem klejów do parkietu Grunt PB-235 umożliwia szybkie gruntowanie i oszczędzające czas klejenie w systemie z klejami Artelit PB- 890, PB-880, HB-810, HB-820. W większości przypadków wystarczająca jest aplikacja jednokrotna. Bardzo chłonne podłoża wymagają 2-krotnego naniesienia gruntu. Klejenie parkietu jest możliwe bezpośrednio po wyschnięciu gruntu (po około 90 min), jednak nie później niż po upływie 48 godzin.

Stosowanie PB-235, jako izolacja przeciw wilgotności resztkowej. Grunt nakładać wałkiem w 2 warstwach tworząc za każdym razem cienką dokładnie szczelną powłokę. Drugą warstwę nakładać jak tylko będzie możliwe wchodzenie na pierwszą warstwę gruntu (po około 40-60 min). Drugą warstwę gruntu pozostawić do wyschnięcia na 18-24 godziny celem całkowitego wyschnięcia i utwardzenia. Parkiet kleić nie poźniej niż po 48 godzinach. W przypadku wykonywania bariery antywilgociowej i klejenia klejami PB-890, PB-880, HB-810 lub HB-820 w okresie do 48 godzin po jego wyschnięciu nie jest konieczne wykonywanie posypki z piasku kwarcowego. W przypadku wykonywania bariery antywilgociowej, przed wylaniem masy samopoziomującej w celu uszorstnienia powierzchni, drugą warstwę gruntu PB-235 przed jej wyschnięciem należy obficie posypać piaskiem kwarcowym. Po wyschnięciu gruntu nadmiar piasku należy usunąć, a podłoże dokładnie odkurzyć odkurzaczem przemysłowym. Gruntu PB-235 nie należy stosować jako bariery przeciwwilgociowej na podłożach z systemem ogrzewania podłogowego. Produkt do użytku profesjonalnego.

WSKAZÓWKI

Nie stosować produktu w temperaturze poniżej +10oC. PB-235 jest produktem higroskopijnym. Rozpoczęte a niezużyte do końca opakowania szczelnie zamknąć i zużyć w pierwszej kolejności. Produkt gotowy do użytku – nie rozcieńczać.

artelit

No reviews
Nazwa Cena
ODBIÓR OSOBISTY
Kurier InPost 39,61 zł brutto
Kurier InPost POBRANIE 45,76 zł brutto
Odbiór towaru transportem zamówionym przez KUPUJĄCEGO

Prezentowania cena dotyczy zakupu 1szt produktu, jeśli jesteś zainteresowany większą ilością to cena pojawi się w koszyku

Produkt dodany do listy życzeń
Product added to compare.